Dekoratif İkinci El Ürünler


Bu konumuzdaki bütün resimler ikinci el ürün olarak atılan ürünlerde yapılmıştır. Atölye Afra olarak kurdukları atölyeden Aslı ve Azra Hanımlar çok eğlendiklerini ve yaratıçı fikirler ürettiklerini anlatmaktadır.Eski ürünlerini sevdiklerini sık sık dile getiren Aslı ve Azra Hanımlar bu eskimiş eşyaları atmak yerine geri dönüşüm olarak değerlendirdikleri atölyelerinde tekrardan hayata döndürmektedir.Dekorasyon ve sanat ustalarıylada çalışan Aslı ve Azra Hanımlar yaptıkları işi sanat olarak yorumlayarak biz her ürünü her eşyayı kendimiz kullanıcağımız gibi dekore ettiklerini söylemektedir.Aslı ve Azra Hanımların yeniden dönüştürdüğü bütün ürünler puftalar, yastıklar, koltuklar ve ahşapürünler Nişantaşı – Z-Mix’de ve Cihangir – Paz-Art’da satışa sunulmaktadır.

0 Yorum : 10.12.13

Dekoratif Kitaplıklar


Bu yazımızda dekoratif olarak tasarlanmış kitaplıklara göz atacağız. İyi bir kitap aşığı iseniz ve hala iyi görünüme ve dekoratif bir kitaplığınız yok ise veya almak isterseniz bu yazımıza göz atınız. Bu yazımızdaki resimler sizleri kesinlikle ilham verecektir.


Değişik olarak tasarlanmış ve geometrik şekillere ağırlık verilmiştir. Duvar kitaplığı, yer kitaplığı, tavan kitaplığı vb… kitaplık şekilleri bulunan resimlerde estetik ve şıklık ön planda tutularak hazırlanmıştır.


Ve artık sizinde kitaplığınıza yeni yuva ve şık evler alın ve yeni model kitaplıklardan sizde birertane edinin. İlgi odağı köşelerinize ve estetik görünüşleri ile sizde ilham verici birer birey olun.

0 Yorum : 10.5.13

Dekoratif Duvar Saatleri

Dekorasyonunuzun ve evinizin vaz geçilmez aksesuarlarından biridir duvar saatleri… Hem işlevselliği hemde dekorasyona katmış oldukları farklılıkla her evde bulunması gereken sayılır başlıca eşyalardan biridir.


Duvar saatlerinizinde dekorasyonunuza uygun olarak dekore edilerek duvarlarınızı süslemesi ortama daha farklı bir atmosfer katabilir. Kişisel olarak tasarlanarak sunumu yapılmış olan bu saatleri sizde tasarlayabilir, kendi saatinizi kendiniz yapabilir yada dekorasyonunuza en uygun olanı eviniz için satın alabilirsiniz.


Dekoratif Duvar Saati Resimleri

0 Yorum : 10.4.13

2011 Dekoratif Merdiven Modelleri

2011 Merdiven Modern Merdiven


Merdiven sistemlerinde de artık modern tarzlar popüler olmaya başladı.. Ev içerisinden üst kata çıkan merdivenleriniz artık eski görünümlerinden kurtularak evinize daha farklı ve modern bir hava katacak..2011 Merdiven Ahşap Merdiven Modası


Dekorasyon firmalarının dubleks ya da rtibleks evlerde ilk uyguladıkları dekorasyon çalışmalarından birisi de evdeki merdiven düzeneklerinin değiştirilmesi oluyor..2011 Merdiven Modelleri


Yeni modern 2011 yılına ait bu merdiven modelleriyle artık evleriniz çok daha farklı bir görünüme kavuşacaklar..

0 Yorum : 10.3.13

Dekoratif Yaşam Alanları Yaratmak


Proje modern huzur dolu atmosferiyle öne çıkan bir yaşam alanı sunmaktadır. Yaşama mekanında, beyaz ve mavi tonları, tek duvarda kullanılan doğal taş ile ferah ve dinlendirici bir ortam yarattı. Gün boyunca yün ışığının keyfini çıkarmak amacıyla gece – gündüz konsepti belirlenmiş, bu amaçla farkı yerlerde endirekt aydınlatmalar kullanılmıştır. Bu aydınlatmaların sıra dışı kullanımı, farklı ambiyansları yaşatmaktadır.


Proje, ev sahibi ile yapılan bilgilendirme toplantısıyla bağladı. Toplantı, ev sahibinin gereksinimleri ve içinde olmayı düşlediği yaşam alanlarıyla ilgili düşüncelerinin belirlenmesi açısından oldukça önemliydi. Kentli bekar bir erkeğin ev ile ilgili görüşlerinden çıkan iki kavram vardı: Gökyüzü ve Sadelik. Bu iki kavram tasarımın şekillenmesinde belirleyici rolü üstlendi.


Kentin kargaşasıyla geçen bir iş gününün ardından eve gidecek olan bireyin öncelikli tercihi huzurlu ve dinlendirici bir ev ortamıdır. Tasarlanan evin genel yapısına bakıldığında; yaşama mekanlarındaki yalınlığı görmek mümkün olacaktır. Çok katlı bir yapıda gökyüzüne yakınlığı ile dikkat çekenmekanın, gökyüzünün maviliğine ulaşmamızda oldukça yardımcı olduğu da söylenebilir.Proje modern huzur dolu atmosferiyle öne çıkan bir yaşam alanı sunmaktadır. Yaşama mekanında, beyaz ve mavi tonları, tek duvarda kullanılan doğal taş ile ferah ve dinlendirici bir ortam yarattı. Gün boyunca gün ışığının keyfini çıkarmak amacıyla gece – gündüz konsepti belirlenmiş, bu amaçla farkı yerlerde endirekt aydınlatmalar kullanılmıştır. Bu aydınlatmaların sıra dışı kullanımı, farklı ambiyansları yaşatmaktadır.Mobilyalarda sadeliğin vazgeçilmezi beyaz kullanıldı, uyumu oluşturmak amacıyla elektronik eşyalarda beyaz tercih edildi.Yoğun iş gününün ardından ihliyaç duyulan sağlıklı bir uykunun sağlanması amacıyla fantastik ve aynı zamanda şık bir yatak odası düzenlendi.


Yatak odasının tavanı, tamamen açılı kesilen aynalarla kaplandı. Bu sayede olduğundan büyük bir mekan algısı oluşturuldu. Bölümünün karşısında yer alan duvar, tamamen doğal taşla kaplandı. Bu sayede kullanılan beyazlar görsel açıdan farklı boyutlara taşınmış oldu.


Düzenlenmeye çalışılan yalın ve dinlendirici yaşam alanlarının yanında, eğlence de unutulmadı. Arkadaş toplantılarının keyifli ve eğlenceli bir şekilde yaşanacağı bir bar mekanı oluşturuldu. Çizgi ve süreklilik esasına dayalı olarak tasarlanan mekan, dartın siyah ve beyaz yapısından yola çıkılarak, duvarda ahşap, zeminde özel dokutulmuş halı ile, sürekliliğin sağlandığı dikkat çekici bir alan haline getirildi.Yoğun iş gününün ardından ihtiyaç duyulan sağlıklı bir uykunun sağlanması amacıyla fantastik ve aynı zamanda şık bir yatak odası düzenlendi. Yatak odasının tavanı, tamamen açılı kesilen aynalarla kaplandı. 8u sayede olduğundan büyük bir mekan algısı oluşturuldu. Yatağın altında renk değiştiren led aydınlatmalar kullanıldı.


Bu aydınlatmalar ile tavandaki yansımalar, birbirlerini desteklemekte ve ışık algısını bütünsel bir boyuta taşımaktadır. Yatak odasında kullanılan “sun screen” olarak adlandırılan store perde ile gün ışığının odaya süzülmesi engellenmekte ve aynı zamanda geçirgen görsel yapısı sayesinde Ankara manzarası görülebilmektedir.


Diğer bir bolüm, çalışma odası olarak düzenlendi. Bu alanda gerçekleştirilen açılı konumlandırma, tamamıyla Ankara manzarasının izlenmesini amaçlamaktadır. Meşe renginin doğallığı odanın genel ambiyansını oluşturmakta ve bu doğallığı desteklemek amacıyla organik formlu masa tasarımı uygulanmıştır.


0 Yorum : 09.30.13

Osmanlı El Sanatı Motifli Dekoratif Ev Aksesuarları


Klasik bir tarz odanız ve salon işiniz varsa bu aksesuarlar tam sizlere göre, Osmanlı tarihinin el sanıtları ve motifleriyle süslenmiş vazolar bu yıl ilgi odağı haline gelmiştir. Paşabahçenin yeni dekoratif ürünlerle en çok satış ağı yapmağı planlamaktadır.0 Yorum : 09.29.13

Dekoratif Yataklar

Doğa ile baş başa kalmayı sevenlere ve doğaya aşık olanlara yönelik olan yataklar tamamen zerklerin ve tarzların birikimi ile insanların elde ettiği yaratıcı bir fikirdir. Yatak tasarımı oldukça sade ve gösterişten uzak ama tamamen huzura yöneltici bir fikri vardır.


0 Yorum : 09.23.13

Dekoratif Perde ve resimleri

Ev modasını yakından takip eden ev hanımları iyi bilirler, evi gösteren perde ve aksesuardır. Bu perde çeşidimizde ise perde duvara monteleniyor ve zeminle bir bütün oluşturuyor. monte edilmesi çok basit ve yüzde yüz pamuktan üretilen bu perde çeşidi kesinlikle çabuk kirlenmemektedir.


Bu tür perdelerin çeşidi pamuktan yapıldığı için kesinlikle elde veya makinede yıkamıyoruz kıkandığı taktirde perdenin ömrü kısalmaktadır, bunun yerine kuru temizleme gibi dükkanlara vermeyi tercih etmeliyiz.


0 Yorum : 09.19.13

Dekoratif Asma Perdeler

 

Dekoratif perde çeşitleri salon ve oturma odalarını değişik bir atmosfer katmak isteyenler için yeni bir arternatif olmuştur. Yıkama ve toz tutma gibi özelli bulunmayan perdeler bir çok kesim için altenatif olan perdeleri yapı marketlerinden tamin ede bilirsiniz. Bir çok renk ve model seçenekleri bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

0 Yorum : 09.18.13

Dekoratif ve Sanatsal Çelik Kapı Tasarımı

Arjantinli sanatçı olan Leandro Erlich, değişik iş alanlarına sanatı aşılamak için kollarını sıvamış, Arjantin’in ünlü sanatçılarından olan Leandro Erlich alışılmışın dışında çelik kapı projesinde şaşırtıcı bir grafikle ilgiyi üzerinde toplamıştır. Bir çok tasarım ödülü alan Leandro Erlich hayranları tarafından diğer sanatsal ürünleri beklemektedir.0 Yorum : 09.18.13

Sonraki Sayfa »